Dlaczego warto inwestować w elektryczny ogrzewacz wody?

Dafi_zdecentralizowany_system_ogrzewania_wody_Dafi
Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu
Sierpień 15, 2018
Czym różnią się ciśnieniowe i bezciśnieniowe podgrzewacze wody?
Sierpień 19, 2018
Pokaż wszystkie

Coraz częściej w gospodarstwach domowych, jak i budynkach użyteczności publicznej, stosuje się elektryczne ogrzewacze wody. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są wygodne i łatwe w użyciu, co wpływa na komfortowe korzystanie z ciepłej wody, ale to nie wszystko. Jakie są zalety elektrycznych ogrzewaczy wody?

Oszczędność energii i wpływ na środowisko

Elektryczne ogrzewacze wody produkowane np. przez firmę Dafi są energooszczędne – z ciepłej wody można korzystać od razu po odkręceniu kranu w łazience lub kuchni. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ale przede wszystkim liczy się tu oszczędność czasu, pieniędzy oraz energii. Prąd pobierany jest dokładnie w momencie używania ogrzewacza wody. Dzięki temu, rachunki za energię elektryczną, będą znacznie niższe niż w przypadku innych rozwiązań.

W dodatku elektryczne ogrzewacze wody są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Ma na to wpływ oszczędność wody, o której mowa była wcześniej, a także rozwiązania stosowane w procesie produkcji samych urządzeń. Firma Dafi korzysta tylko z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Tego typu materiały nie tylko wydłużają ich żywotność, ale także są świetnymi izolatorami ciepła. Zwiększa to wydajność ogrzewaczy, co wpływa pozytywnie na środowisko naturalne.

Nowoczesne technologie zastosowane w elektrycznych ogrzewaczach wody wpływają na redukcję emisji spalin i mają swoje zastosowanie w przyszłości. Dlaczego? Za kilka lat może okazać się, że w budynku będzie wytwarzana energia elektryczna poprzez energię słoneczną. Ogrzewacze wody są na to gotowe!

Elektryczne ogrzewacze wody są także niedrogie w eksploatacji. Dostarczają ciepłą wodę bez konieczności rozprowadzania jej po całym domu. Tak małe urządzenia można zamontować nawet pod umywalką.

Bezpieczne nie tylko dla środowiska

Ogrzewacze wody są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim chronią zdrowie każdego domownika czy gościa. Podczas działania, nie emitują toksycznych substancji ani spalin. Dzięki temu nie dojdzie do zatrucia bakteriami, które często są obecne w zbiornikach ciepłej wody, np. bojlerach.

Dzięki wysokiemu stopniowi bezpieczeństwa gwarantowanego przez firmę Dafi nie ma także mowy o wybuchu gazu. Właśnie dzięki temu, elektryczne ogrzewacze wody są jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się