Dzbanek filtrujący Dafi – jak używać?

Czym różnią się ciśnieniowe i bezciśnieniowe podgrzewacze wody?
Sierpień 19, 2018
Pokaż wszystkie
Dzbanek filtrujący Dafi - jak używać

Jeśli kupiliśmy już dzbanek filtrujący trzeba teraz zadać pytanie dotyczące tego, jak go używać, żeby cieszyć się czystą oraz przefiltrowaną wodą.

Dzbanek Dafi z filtrem filtrującym

W przypadku dzbanka filtrującego, woda filtrowana jest od razu. Takie dzbanki możemy bez żadnego problemu kupić prawie w każdym markecie. Co ważne, do wyboru mamy wiele różnych modeli w kilku różnych rozmiarach. Należy podkreślić, że taki dzbanek z pewnością sprawdzi się w każdym domu. Plusy tego dzbanka: wygodny, przefiltrowaną wodę można używać do gotowania, dzbanek można napełniać raz dziennie, z dzbanka może korzystać cała rodzina, jest on łatwo dostępny, mamy duży wybór rodzajów oraz kolorów. Istotny jest także fakt, iż używając tego dzbanka, chronimy środowisko.

Jak napełniać dzbanek filtrujący firmy Dafi?

Posiadasz Dzbanek Dafi? To jedno z najprostszych w użyciu urządzeń filtrujących. Jego napełnienie jest tak proste, że może dokonać tego zarówno dziecko jak i osoba starsza. Sama konstrukcja dzbanka również jest prosta składa się ona bowiem z zaledwie 3 elementów.

Poprzez napełnianie dzbanka Dafi wodą kranową uruchamiamy proces filtracji wody, który przebiega dość automatycznie. Sam dzbanek składa się z 2 oddzielnych komór w których gromadzona jest woda. Pierwsza z nich odpowiada za gromadzenie wody kranowej, w tej części znajduje się także wymienny filtr, poprzez który przepływa woda. W dolnej części dzbanka znajduje się komora na wodę przefiltrowaną, zdatną do picia. Dzbanek Dafi filtruję wodę na zasadzie przepływu. Woda przedostaje się z jednej komory do drugiej pokonując pod drodze filtr z węglem aktywowanym, który zatrzymuje niepieczone związki poprawiając także smak i zapach wody.

Napełnianie dzbanka dafi powinno być wykonane tuż przed użyciem wody. Woda przefiltrowana nie powinna stać zbyt długo w dzbanku, szczególnie kiedy wystawiona jest na działanie promieni słonecznych. W sprzedaży dostępne są różnej wielkości dzbanki, aby móc skuteczniej dopasować go do własnych potrzeb. Filtrowanie wody na tzw. zapas nie jest zbyt korzystne. W odstanej wodzie mogą gromadzić się liczne substancje glonopodobne. Aby zachować świeżość wody na dłużej można wstawić dzbanek z wodą przefiltrowaną do lodówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się