Jaki ogrzewacz wody przetrwa zimę?

Ogrzewacze do wody Dafi
Podgrzewacz do wody – jak wybrać? Który jest najlepszy?
Sierpień 11, 2018
Pokaż wszystkie

Wybór odpowiedniego ogrzewacza wody wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Liczy się nie tylko wymiar, koszt, ale przede wszystkim warunki eksploatacyjne. A jaki ogrzewacz wody przetrwa zimę?

Jakie rozwiązanie na zimę jest najlepsze?

W standardowych, pojemnościowych podgrzewaczach, woda zatrzymuje się w rurach, a jej zamarzanie powoduje zwiększenie objętości. Przez to, jesteśmy narażeni na pęknięcia lub pojawienie się nieszczelności rur, których koszty naprawy są naprawdę wysokie. W dodatku, aby czuć się w pełni bezpiecznie, należy spuścić całą ilość wody z rur przed zimą. Nie zawsze jest to wygodne i co najważniejsze, możliwe.

Zarówno do warunków domowych, jak i budynków użyteczności publicznej czy w domkach letniskowych świetnie sprawdzi się elektryczny przepływowy ogrzewacz wody, np. projektowanych przez firmę Dafi. Urządzenie pobiera i dostarcza ciepłą wodę do dowolnego miejsca poboru, nie przetrzymuje jej, co znacznie ułatwia eksploatację w zimowych warunkach. Wystarczy tylko zakręcić dopływ wody i gotowe.

Tego typu rozwiązanie jest szczególnie komfortowe i oszczędne w miejscach, do których mamy dostęp sezonowo, np. barach szybkiej obsługi lub domkach letniskowych. Co nie oznacza, że urządzenia nie sprawdzą się również w warunkach domowych – ich moc, wydajność oraz małe rozmiary sprawiają, że można je zainstalować w domu bez konieczności montażu dodatkowych zaworów bezpieczeństwa.

Zalety elektrycznych ogrzewaczy wody

Ogrzewacze wody Dafi warto stosować nie tylko dlatego, że wspaniale radzą sobie w minusowych temperaturach. Przede wszystkim, mają niewielkie, kompaktowe rozmiary, co pozwala na montaż pod lub nad umywalką, np. w szafce łazienkowej lub kuchennej.

Urządzenia oszczędzają wodę oraz prąd, ponieważ podgrzewają ją tylko w danym momencie użycia. Ciepła woda pojawia się błyskawicznie, tuż po odkręceniu kurka w kranie. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska i wszystkich przebywających w pomieszczeniu, ponieważ nie emitują nieszkodliwych substancji, które mogą doprowadzić do zatrucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się