Podgrzewacz do wody – jak wybrać? Który jest najlepszy?

Jaki ogrzewacz wody przetrwa zimę?
Sierpień 6, 2018
Dafi_zdecentralizowany_system_ogrzewania_wody_Dafi
Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu
Sierpień 15, 2018
Pokaż wszystkie
Ogrzewacze do wody Dafi

Mieszkanie w domu jednorodzinnym poza miastem lub zarządzanie budynkiem użyteczności publicznej często wiążę się z brakiem dostępu do sieci ciepłowniczej. Wtedy należy odpowiednio zainwestować w ogrzewanie wody, aby była dostępna w każdym punkcie poboru w domu, a jednocześnie gospodarowanie nią było oszczędne i wygodne. Jaki podgrzewacz do wody wybrać?

Elektryczny podgrzewacz wody

Jednym z prostych w użyciu, energooszczędnych, a także bezpiecznych rozwiązań są elektryczne podgrzewacze wody, które produkowane są np. przez firmę Dafi. Tego typu systemy ogrzewania są tanie w zakupie, a także proste w późniejszej eksploatacji.

Urządzenia wyróżniają się małym poborem energii, ponieważ dzieje się to tylko podczas przepływu wody. Ich instalacja jest bardzo prosta, nie wymaga przyłączy gazowych lub komina.

W porównaniu z używaniem kotła do podgrzewania wody, jedną z głównych zalet elektrycznych podgrzewaczy wody, jest ich przyjazność dla środowiska. Oznacza to, że nie wydzielają spalin ani groźnych substancji, dlatego zabezpieczają przed wybuchem gazu lub zatruciem. W dodatku, do produkcji urządzeń, firma Dafi wykorzystuje trwałe, atestowane tworzywa sztuczne, które wydłużają ich żywotność i są świetnymi izolatorami ciepła. To dodatkowo wpływa na ich efektywność.

Gdzie można zamontować elektryczne podgrzewacze wody?

Urządzenia charakteryzują się szerokim zastosowaniem, szczególnie w takich miejscach jak:

  • gospodarstwa domowe,
  • zakłady pracy,
  • restauracje,
  • bary szybkiej obsługi,
  • centra handlowe,
  • ośrodki wypoczynkowe,
  • budynki użyteczności publicznej,
  • stacje paliw,
  • hotele

Niewielkie rozmiary urządzeń wpływają na to, że zajmują naprawdę mało miejsca, co jest szczególnie istotne w warunkach domowych. To szansa na montaż pod umywalką w szafce, nad zlewozmywakiem lub pod nim, a także obok kabiny prysznicowej. W przypadku podgrzewaczy od Dafi, instalacja nie musi być rozprowadzona po całym budynku, dlatego montaż urządzeń jest prosty i komfortowy, a ciepła woda pojawia się natychmiast po odkręceniu kranu w kuchni lub w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się